Základní informace

Jsme prodejcem a servisem automobilů Fiat 500e, protože se domníváme, že na českých silnicích dává ekonomicky největší smysl ze všech elektromobilů. Vyniká výborným poměrem ceny, komfortu, životnosti a nákladů na provoz.

Běžné provozní náklady jsou cca 20 Kč/100 km (dle ceny elektřiny). Cena vozu se velmi blíží běžnému Fiatu 500 se spalovacím motorem, a tak se pro jízdu po městě rozhodně vyplatí. Navíc nabízí nejvyšší výkon ze všech verzí Fiat 500 (111 koní, 200 N/m) a také nejvyšší výbavy příslušenství. Není problém přiblížit se dojezdové vzdálenosti 200 km na jedno nabití, a to např. i díky topení pomocí tepelného čerpadla, které ušetří až 60% energie.

Parkování zdarma

V Praze a dalších městech je možné parkovat v modrých a fialových parkovacích zónách zdarma po vyzvednutí kuponu i když v místě nejste rezidentem. Administrativní poplatek je jen 100 Kč za tisk kartičky. Na řadě míst ve všech evropských městech parkují elektromobily zdarma stejně jako invalidé hned u vchodů a bez hledání místa.

Náklady

Po nákupu tohoto vozu už vás čekají jen samá příjemná překvapení co se nákladů týče. Nabíjení přijde na zanedbatelných 20 Kč/100 km (méně než 1 L benzínu) a údržba bude také naprosto minimální. Elektromobil je totiž oproti spalovacímu o mnoho jednodušší a spolehlivější. Běžná životnost elektromobilů přesahuje i milion najetých kilometrů, přičemž servisují se v autorizovaných servisech Fiat. Nákladově tedy i po započtení kupní ceny, provozu a servisu půjde o jedno z nejlevnějších aut vůbec.

Dojezd

Dojezd 140 km v zimě (topení tep. čerpadlem) a 190 km v létě (klimatizace) není nijak málo. Ani se spalovacím Fiatem 500 totiž určitě nebudete vyrážet na dovolenou do Chorvatska. Jde o auto do města. Navíc v období kdy ani netopíte a ani neklimatizujete lze ujet ještě i o něco dále.

Proč je Fiat 500e od nás tak levný?

Americká továrna Fiat vyrábí řadu vozů se spalovacím motorem na jejichž prodeji má majoritní ekonomický zájem. Dle tamní legislativy však musí 10% produkce vozů být zcela bez emisí. Fiat je tedy nucen vyrábět značné množství elektrického modelu 500e. Výsledkem je přebytek, který automobilka řeší prodejem aut jakoby ojetých i když je diskutabilní, jestli opravdu jezdila a případně jak moc, když přímo automobilka vypouští ze závodu ojetiny. Jejich stav obvykle odpovídá novým vozům, až na stav tachometru. Tato auta potom nestojí 860.000 Kč, což by byla běžná cena, ale jejich ceny jsou téměř poloviční. O ceně konkrétního nabízeného vozu vás rádi informujeme. V ceně je zajištěn dovoz, prověření původu a plná evropská homologace vozidla. Stačí jej tak jednoduše přihlásit na registru vozidel na vaše jméno.

Cena konkrétního auta závisí na roku výroby, nájezdu a výbavě.

Cena už od 390.000 Kč vč. DPH